Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Rękawiczki na prezent – sprawdź, co mówią przesądy!

Każdy podarunek kryje w sobie intencję. Zazwyczaj życzenia mają być dobre, a tym samym mają wywoływać uśmiech i radość obdarowanego. Czy wiesz jednak, że niektóre przedmioty mogą być przyczyną pecha? Może on dotyczyć zarówno adresata prezentu, jak i darczyńcy, czy też występującej pomiędzy nimi relacji. Warto zatem znać treść zabobonów, aby nieświadomie nie popełnić gafy. W dzisiejszym wpisie przytoczymy treść przesądów, z których dowiesz się, czy można podarować komuś rękawiczki na prezent.

Rękawiczki na prezent – przesądy

Przesądy są z nami od lat. Większość z nich pochodzi jeszcze z dawnych czasów, kiedy to przypisywano przedmiotom magiczne właściwości. Jedni w nie wierzą, inni podchodzą do tego z dystansem. Czasami warto je jednak znać. Jak to zatem jest z obdarowywaniem kogoś rękawiczkami?

Chociaż wydawać by się mogło, że jest to bardzo trafiony prezent, to w przeszłości był on symbolem zerwania relacji międzyludzkich. Początkowo rękawiczki personifikowały część ludzkiego ciała i były rodzajem zastawu, a nieco później zaczęły oznaczać wyzwanie na pojedynek. W średniowieczu używano ich w sporach sądowych i turniejach rycerskich. Nie bez powodu mówi się o tym, że „rzuca się komuś rękawicę”. Wzięło się to z tradycji rycerskiej stosowanej tuż przed walką.

Według zabobonów prezent tego typu może zwiastować więc poważne kłótnie i konflikty. Niekiedy jest to też zapowiedź zdrady w związku. Podarowanie rękawiczek oddziałuje również na darczyńcę. Mówi się, że przynosi mu to pasmo nieszczęść.

Dlaczego warto znać treść przesądów?

Chociaż dzisiaj rękawiczki służą wyłącznie do ogrzania dłoni, nadal w wielu krajach stroni się od takiego podarunku. Prawda jest też taka, że gdy w coś wierzymy, to nieświadomie do tego dążymy. Być może właśnie dlatego wiele przesądów przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Czy obawy z nimi związane są jednak słuszne? Nie nam to oceniać.

Nie wierzysz w przesądy? Zatem nie masz się czego obawiać. Czy to jednak oznacza, że możesz całkowicie wymazać je z pamięci? Niestety nie. Nawet jeżeli sam podchodzisz do tego z dystansem, to może się zdarzyć, że osoba obdarowywana już nie. Wówczas dając jej w prezencie rękawiczki, możesz niechcący zranić jej uczucia. Nie taka jest istota podarunków, dlatego warto się tego wystrzegać.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu wierzysz w tego typu wróżby, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz podarować komuś rękawiczki na prezent – pod warunkiem, że uda Ci się zneutralizować ten zabobon. Jak? O tym już za moment.

Jak ominąć przesądy na temat rękawiczek?

Większość osób nie zdaje sobie nawet sprawy z przesądów. Pozostała część, jak już wspominaliśmy, ma podzielone zdanie. Jedni się nimi przejmują, inni uważają je za nieistotne. Niezależnie od tego, do którego grona należysz, powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że przesądy można łatwo odwrócić. W przypadku rękawiczek są na to dwa sposoby.

Pierwszy z nich mówi o tym, że adresat prezentu powinien za niego zapłacić. Oczywiście nie musi to być cała kwota. Zazwyczaj jest ona jedynie symboliczna np. 1 gr lub 1 zł. Druga metoda jest może nieco mniej znana, lecz równie skuteczna. Według niej wróżba przestanie być groźna, gdy dostaniesz w zamian inny prezent.

Dlaczego warto odwrócić przesąd i podarować komuś rękawiczki?

W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego prezentu to nie lada wyzwanie. Mimo tego, że sklepowe półki uginają się od propozycji, to ciężko znaleźć coś efektownego, a zarazem praktycznego. Podjęcie ostatecznej decyzji nie jest zatem łatwe, gdyż jeśli będzie ona niewłaściwa, podarowane rzeczy mogą wylądować nieużywane na dnie szafy.

Warto zatem obalić przesądy i podarować komuś na prezent rękawiczki. Dotyczy to zwłaszcza skórzanych modeli. Jest to nie tylko elegancki, ale też modny dodatek, który z całą pewnością spotka się z zadowoleniem osoby obdarowywanej. Tego typu gadżet jest też praktyczny, zwłaszcza jeśli ktoś ceni sobie ciepły ubiór. Skutecznie chroni bowiem przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz czy wiatr. Rękawiczki można podarować zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Panowie w szczególności cenią sobie praktyczne prezenty. Warto zatem wziąć to pod uwagę. Pamiętaj jednak, aby dopasować odpowiedni rozmiar. Inaczej może okazać się, że galanteria jest za mała lub zsuwa się z dłoni. Niezbędna jest przy tym znajomość obwodu dłoni. Jeśli jej nie znasz, to możesz bazować na sobie. Dokonaj pomiaru i określ, czy potrzebujesz większego, czy też mniejszego rozmiaru. Zastanów się też, czy różnica w rozmiarze dłoni jest mała, czy raczej duża.

Dość spory wybór wysokiej jakości, skórzanych rękawiczek znajdziesz w naszym sklepie. Nie będziesz mieć więc problemu z dopasowaniem konkretnego modelu do gustu i potrzeb adresata prezentu. Dla osób, które podążają za trendami i cenią sobie funkcjonalność, polecamy przede wszystkim rękawiczki dotykowe „touch screen”. Ich budowa pozwala na korzystanie z urządzeń elektronicznych bez konieczności ściągania rękawiczek. Oczywiście mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi, przesądy dotyczące darowania komuś rękawiczek na prezent, nie będą już dla Ciebie takie straszne.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl